Honolulu Şehir Rehberi

Honolulu

Honolulu ya da bilinen diğer ismi İle Hawaii adası, Hawaii adalarından biri olan adanın ismidir. Hawaiii adalarının bünyesinde bulunan bir ada  olan Hawaii adası ya da Honolulu adasının ismi eyalatin tek bir isim le çağrılmasına neden olmaktadır.

Honolulu adası Hawaii adasının en önemli adası olup, ün yapmış en özel adası konumundadır. Diğer adalara ulaşım için merkzei bir konumunda bulunan Holulu adası  ile diğer adalara uçakla ulaşım sağlanmaktadır.

Tertemiz doğası ile  dünyanın en güzel adalarından biri olan Honolulu adası dünyanın birçok yerinden milyonlarca insanın ziyaretine ev sahipliği etmektedir. Hawaii’nin başkenti olan Honululu eyalete merkezi bir konum durumunda bulunmakta olup, diğer eyaletler ve adalar ile irtbatin sağlandığı bölgedir.

Honululu’da Konaklama

Honululu Hawaii eyaletinin başkenti olarak bulunması nedeni ile gerek tatil gerekse geçiş konumunda bulunması nedeni ile birçok oteli de bünyesinde barındıramaktadır.

Tatil merkezi olması nedeni ile ıarta bütçeli kimseler için biraz zorlayacak bir fiyat aralığına sahip olan oteller oldukça lüks bir yapıya sahiptir.

İster şehir merkezinde bulunanan otelleri tercih edebilir, isterse daha ekonomik olan tesisleri de tercih edebilirsiniz. Honululu’da ekonomik konaklama seçenenekleri de bulunmakta olup, bu seçenekler ile Honolulu ‘da konaklama konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir gerçektir.

Honululu İle Pasifik Okyanusuna Dokunun

Honululu Pasifik okyanusuna komşu olan bir şehirdir.  Şehir hem doğal güzellikleri ile hem de okyanusa komşu olmasının verdiği muazzam güzelliklerin iinde görünmektedir.

Gezilecek birçok mekana sahip olan şehir olan Honululu ile Pasifik okyanusuna dokunmak şehir merkezinden sadece birkaç kilometre uzaklıktadır.

Ayrıca hem otel hem de tesis olarak okyanus kıyısında konaklama şansı bulunmakta olup, gün doğumunu ve batımını okyanusa karşı pencerenizden izleyebilirsiniz.