Los Angeles Şehir Rehberi

Los Angeles

Amerika Birleşk Devletleri’nin Kalifornia eyaletine bağlı bulunan Los Angeles ülkenin New York’tan sonra en kalabalık ikinci şehridir. Şehir hem doğal güzellikleri ile hem de bünyesinde bulunan birçok organizasyon ile ün yapmıştır.

Los Angeles ABD’nin en hareketli metropollerinden biridir. Hayatın 24 aktığı düşüncesi Los Angeles’ın dünyada ün yaptığı konulardan biridir. Hollwood sinema endüstrisinin merkezi olan Los Angeles ünlüleri ve eğlenceleri ile ün yapmış bir merkezdir.

Los Angeles dünyanın en büyük metropollerinden biri olması nedeni ile yılda milyonlarca  ziyaretçi almaktadır. Kendine özgü bir yaşam satndartı bulunan Los Angeles ziyaretinde mutlaka yapılması gereken öncelikleri listenizde sıralamalısınız.

NBA’yı Canlı İzleyin

Los Angeles Laker başta olmak üzere kenti temsil eden toplam 3 NBA takımı bulunmaktadır. Bu takımların maçları kente yapılmakta ve kentte büyük bir dinamiz katmaktadır.

Hollwood’ a El Uzatın

Losa Angeles’ı dünyaca ünlü yapana yapımlardan biri de Hollwood’u bünyesinde taşıması dolayısı iledir. Bu şehri ziyaret ettiğinizde dünyanın en büyük sinema kuruluşu olan Hollwood Walk Of Frame’e yürümek  için oldukça yakın bir yerde olacaksınız.

Griffit gözlem evi Los Angeles ziyaretinizde mutlaka gitmeniz gereken yerlerden biri olmalıdır. Bu gözlem evi  ile gökyüzüne el uzatabilirsiniz.

Los Angeles’da Yapılacaklar Listesi

Los Angeles’a gitmek için ilk olarak yapmanzı gereken ABD vizesi almanız olacaktır. Dünyanın ençok göç alan bölgesi olan Kalifornia eyaletine giriş için vize bulundurmanız gerekmektedir.

Los Angele’da birçok kültüre ait mutfağını hazırlayan restaurantlar bulunmaktadır. Özellikle Meksika ve Brezilya mutfağının eşsiz yemeklerini sunan restaurantlarını kolaylıkla bulacağınız Los Angeles’da  ayrıca  24 saat hayatın varlığını göreceksiniz.

ABD’nin tarihinden bu yana çok göç alması özellikle popüler şehirlerin daha kalabalık olmasını sağlayarak büyümesine öncülük etmektedir.  Los Angeles’da büyümeye devam eden bölgelerden biri olup oldukça güvenilir bir kenttir.