En Güzel Tatil Yerleri Nerelerdir?

İşten ve şehir gürültüsünden uzak durmak ve dinlenmek için en büyük fırsat güzel bir tatil geçirmektir. Peki, en güzel tatil yerleri nerelerdir?

Doğu Karadeniz

Gürültüden ve kalabalıktan uzakta, güzel bir karateniz turu hem bedeninizi hem de ruhunuzu rahatlatabilir. Özellikle tur şirketlerinin düzenlediği bir programla 15 günde tüm Doğu Karadeniz’i gezebilirsiniz. Ancak geziden çok dinlenmek istiyorsanız Rize- Ayder Yaylasında güzel ve sakin bir tatil geçirebilirsiniz.

Afyon


Sıcak havalarda değil de soğuk havalarda tatil yapmayı seviyorsanız Afyon’daki kaplıcalar tam size göre. Hem dinlenip hem de termal su ile bedeninizi daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Azerbaycan


Bakü’ye gidip Hazar Denizinde tekne turu yapmak ve yanardağları gezmek normal tatillerinizden farklı olacaktır. Eğer değişik ülkeler görmeyi seviyorsanız bu tatil tam size göre.

Kapadokya

İç Anadolu’nun güzelliklerini keşfetmek, güneş henüz doğarken balonla gezmek sizi heyecanlandırıyorsa Kapadokya, iyi bir tatil planı olabilir.

Batı Karadeniz


Tarihi bir yolculuk yapmak, yeni bilgiler öğrenmek istiyorsanız Batı Karadeniz turu tam siz’lik demektir. Safranbolu Evlerinden Yedigöller’e, Cinci Hanından Hükümet Konağına birçok yapı kapılarını açmış bekliyor.

Ege

Ege’nin tüm güzelliklerini keşfetmek adına güzel bir tatil yapabilirsiniz. Kendi planınızı yaparak saklı vadilerde yürüyüşler düzenleyebilir, gizli koylarda yüzebilirsiniz. Bunun yanında birçok yat turuna katılabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Akdeniz

Şüphesiz ki en güzel turistik mekânlarımızdan biri Akdeniz. Eğer kalabalıktan ve sıcaktan hoşlanıyorsanız, Antalya’ya Alanya’ya ya da Marmaris’e gidip güzel bir tatil köyünde tüm boş zamanınızı harcayabilirsiniz. Bunun yanında misafirler için bolca eğlence mekânına sahip olan Akdeniz’de, köpük partileri yapabilir, yat turlarına katılabilir ya da tarihi geziler yapabilirsiniz.

Sapanca

Tüm istediğiniz sessizlik ve sakinlik ise sapanca gölü kenarında kamp kurmak ya da otellerin birinde konaklamak bu isteğinizi tam anlamıyla yerine getirebilir.