Tatile Kiminle Çıkılmalıdır?

Tatile Kiminle Çıkılmalıdır?

 

Tatile kiminle çıkılmalıdır? Sorusu aslında pek dilimize gelmez ama aklımızın bir köşesinde bilinçaltımızda olan bir konudur.

 

 KİMLE TATİLE ÇIKMALIYIZ?

Tatile kiminle çıkmalıyız derken aslında sevdiklerimizden bahsederiz. Ama bu mevsimine göre değişkenlik gösterebilir. Mesela gençler yazları genellikle kız arkadaşlarıyla ya da erkek arkadaşlarıyla tatil yapmak isterler. Kışları ise aileyle vakit geçirebilirler. En azından gençlerimizin düşüncesi bu yönde. Neden derseniz kışları daha kötü hava şartları olduğu için tatil biraz daha sakin geçebiliyor ve bu yüzden genellikle ailelerle geçirmeyi tercih ediyorlar.

 

 TATİLE ÇIKARKEN DOĞRU KİŞİ KİMDİR?

 

Tatile çıkarken seçmemiz gereken doğru kişi aslında kendimizi yanında iyi hissettiğimiz kişilerdir. Bu, kimi zaman kız arkadaşımız kimi zaman erkek arkadaşımız olabilir. Tabi bu tür durumlar daha çok genç arkadaşlarımız için. Ailesiyle tatil yapmak isteyen yetişkin insanlarda ise bu durum biraz daha farklılık gösterebiliyor. Bu tip durumlarda insanlar eşleriyle ve çocuklarıyla tatil yapmayı istiyorlar. Daha yaşlı yaş grupları için kimlerle tatil yapılmalı sorusu biraz daha geniş anlam kazanıyor diyebiliriz. Çünkü bu kişiler eşlerinden ve çocuklarından ziyade onlarla birlikte torunlarını da yani geniş ailesini de yanlarında görmek isterler. Aslına bakarsanız bu durum en rahat en huzurlu tatil türü diyebiliriz.

 

 NE ZAMAN TATİLE ÇIKMALIYIZ?

Tatile çıkmak için çalışan arkadaşlarımızın yıllık izinlerini doğru bir şekilde değerlendirmesi önemlidir. Peki bu nasıl olacak? Öncelikle tatil süreleri 20 günlük olan tatil programlarında ilk bir haftasını evde dinlenerek ve kendinizi tatile hazırlayarak geçirebilirsiniz. Bu bir alışveriş ya da program yaparak geçirmek olabilir. Daha sonra tatilinizi orta haftaya yada tatil gününüzün ortasına denk getirecek şekilde ayarlarsanız bu sizin faydanıza olacaktır. Çünkü tatilden döndüğünüz zaman her ne kadar adı tatil de olmuş olsa kendinizi yorgun hissedeceksiniz. Bu yüzden tatil dönüşü kendinizi dinlenmeye bırakmalısınız. Bu şekilde rahat, huzurlu, mutlu ve verimli bir tatil geçirmiş olursunuz.