Ünlüler Tatil İçin Nereyi Tercih Ediyor?

Ünlüler Tatil İçin Nereyi Tercih Ediyor?

 

Yaz tatili sezonunun yaklaşmasıyla, herkes bütçesine göre tatil planları yapmaya başladı bile. Tatil planları yapılırken de herkesin aklına ilk olarak, ünlülerin tatil için tercih ettiği il ve ilçeler geliyor. Türkiye’de yaşayan ünlülerin yanı sıra, yurt dışında yaşayan ünlüler de tatil için kimi zaman ülkemizi tercih edebiliyor.

 

Peki, sizce ünlüler tatil için nereyi tercih ediyor?

Türkiye’de tatil denince akla ilk olarak Muğla’nın şirin ilçesi Bodrum geliyor. Bodrum; eşsiz denizi, bunaltıcı olmayan ferah havası ve muhteşem doğası ile ünlülerin yıllardır gözdesi konumunda bulunuyor. Özellikle Türkbükü ve civarı her sene ünlü akınına uğrayan bir yer olarak magazinde sık sık göze çarpıyor. Hatta Nejat İşler gibi kimi ünlüler Bodrum’u o kadar seviyor ki, burada yerleşik hayata geçip yaşamayı tercih ediyor. Son yıllarda ünlülerin rotası Bodrum’dan İzmir’in Çeşme ilçesine kaydı. İzmir’in Çeşme ilçesi ünlülerin yeni gözdeleri arasında yer alırken, Alaçatı’nın da sörf için elverişli olması ünlüleri cezbediyor. Hatta ünlü akınına uğrayan bu ilçelerde otel ve pansiyonların fiyatlarının geçtiğimiz yıllara oranla yüzde yüzden fazla arttığı söyleniyor.

Bodrum, Çeşme ve Alaçatı’nın yanında Cunda Adası da ünlülerin son dönemlerde uğrak tatil mekanlarından biri haline geldi. Bir mekanda sabit kalmak istemeyen ünlüler ise tekne ile mavi yolculuk yapmayı tercih ediyor ve böylece meraklı bakışlardan ve kameralardan uzak rahat bir tatil geçiriyor. Tatil için Türkiye dışını tercih eden ünlülerin rotası; Miami, Mykonos ve Ibiza Adası gibi tatil cennetlerine çevriliyor. Birbirinden güzel denizleri ve eşsiz doğası, sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyen ünlülerin rotasını buralara doğru çevirmeye yetiyor. Yurt dışında tanınmadan, özgürce dolaşabilen ünlü isimler bir yandan da eşsiz denizin, doğanın ve farklı yemek kültürlerinin tadını çıkarıyor.