Yaz Tatilinde Nerelere Gidilir?

Yaz Tatilinde Nerelere Gidilir?

Tatil denilince akla ilk gelen mevsim yaz mevsimidir. Kum, deniz, güneş üçlüsü yaz tatilinin vazgeçilmezidir. Hayatın temposuna ara vermek ve kendine zaman ayırmak adına tatil için seçtiğin yer ve mekân çok önemlidir. Tatilin mükemmel geçmesi ve beklentileri karşılaması için iyi araştırma yapılmalı aynı zamanda bütçe de dikkate alınarak seçim yapılmalıdır.” Yaz tatilinde nerelere gidilir? ” sorusuna cevap olarak birkaç yer bulunmaktadır. Seçim yapmak yaşam tarzınıza ve beklentilerinize göre değişiklik göstermektedir.

İzmir-Çeşme ;

Ege bölgesinin incisi İzmir’in Çeşme ilçesinde yaz tatili yapmak en güzel seçimlerden biri olacaktır. Alaçatı’nın sokaklarında gezmek, Ilıca’da denize girmek bunların dışında meşhur yiyeceği olan kumruyu yemek keyif alınabilecek faaliyetler arasındadır. Popüler olan plajlarında denizin ve güneşin keyfini çıkarmak elinizde.

Bodrum ;

Vazgeçilmez tatil beldelerinden biri de şüphesiz ki Bodrum’dur. Meşhur eğlence yerleri, dar sokakları ve deniziyle herkesin hayatında bir kez tatil yapması gereken yerlerden biridir. Türkbükü ve Yalıkavak Bodrum’un en popüler yerlerindendir.

Ayvalık-Cunda :

Balıkesir’ bağlı olan Ayvalık ilçesinde bulunan bir adadır. Cunda sahilinde gezebilir ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Tarihi “Taş Kahve “ye gidebilir keyifli sohbetlerinizi dibek kahvesi eşliğinde yapabilirsiniz. Cunda adasının manzarasını seyredebilmek için ise Âşıklar Tepesine gidebilirsiniz.

Yedi Adalar :

Su sporlarını seviyor ve tatilinizi verimli geçirmek istiyorsanız tercihlerinizin arasına Yedi Adaları da ekleyebilirsiniz. Konaklama konusunda kısıtlı olduğu için Marmaris’te konaklayabilir ve turlar aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Datça :

Doğa ile iç içe bol oksijenli cennet gibi bir yerdir. Butik otellere sahip küçük bir beldedir. Masmavi suları, tarihi havası ve doğal haliyle cezbedicidir. Datça’nın meşhur tatlısı olan Damat tatlısını da tatmadan tatili bitirmemek gerekir.

Antalya-Kaş :

Akdeniz’in harika tatil yerlerinden birisi kesinlikle Antalya Kaş’tır. Masmavi sular ile beyaz kumların arasında harika bir yaz tatili geçirmek elinizdedir. Muhteşem manzarasında huzuru bulmanız kaçınılmazdır.

Ayrıca Sizler için Kaş Gezi Rehberi yazımızı buradan inceleyebilirsiniz

Samsun-Atakum :

Herkesin bilmediği henüz keşfedilmemiş yerlerden biridir. Serin Karadeniz’in sularında huzuru bulabilir ve kendinizi doğayla baş başa bırakabilirsiniz. Ruhunuzu rahatlatırken ekonominizi de zorlamamış olursunuz.