Kopenhag Şehir Rehberi

Kopenhag Hakkında

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag, Avrupa’nın en önemli merkezlerinden biri olan bir ticaret merkezidir. Ayrıca yaşanabilir şehirler arasında üçüncü sıradadır

Diplomatik ve yeşil pasaportlarda vize şartı olmayan Kopenhag gezisi için ülkemizden direkt uçuşlarla seyahat edebilirsiniz. Uçakla 3 saat sürer ve ılıman bir iklim etkisindedir.

Küçük bir kent olduğu için, her bölgesine kolayca ulaşabilirsiniz. rengarenk evleri ve Arnavut kaldırımlarıyla oldukça şirin bir yerdir. Hesabın yüzde 10’u kadar bahşiş bırakmanızın  yeterli olacağı restoranlar, her zaman lezzetli tatlar denemenizi sağlar.

Konaklama yapılacak olan otelde de Alberto K ve Geranium gibi restoranlarda da yemek yenebilir ve bütçeye uygun seçenekler bulunabilir.

Nerede Kalabilirsiniz?

Birçok saray ve tarihi binaları olan Kopenhag, her zaman en iyi şekilde zamanınızı değerlendireceğiniz bir kenttir.

Kuzey Avrupa ruhunu her zaman en iyi şekilde yaşayabileceğiniz bu şehir, ruhu olan bir şehirdir. 24 saat gece hayatı olan bu kentte, oldukça yüksek bir hesap ödeyeceğiniz gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz.

Konaklama için merkezdeki lüks otelleri tercih ederseniz  bütçeniz kısıtlıysa batabilirsiniz. O nedenle ekonomik hosteller daha uygun seçimler olabilir.

Nereleri Gezebilirsiniz?

Kopenhag gezilecek yerler Nyhavn bölgesi ve Amalienborg Sarayı, Andersen’in masalına konu olan ve orijinal kafası asla bulunamayan küçük deniz kızı heykeli ilk dikkat çeken detaylar arasındadır.

Frederik Kilisesi, Tivoli Bahçeleri ve Christiansborg Sarayı ve Rosenborg Kalesinin bahçeleri görülmeden gelinmemesi gereken yerlerdendir. Danimarka kültürüne yakından bakmanız için de Danimarka Ulusal Müzesi oldukça  iyi bir seçimdir.

Oldukça farklı bir mutfağı olan Danimarka, Smorebord ile oldukça meşhurdur. Gastronomi cenneti olan bu kentte birbirinden lezzetli tatlar denemek için her restorana çekinmeden girebilirsiniz.

Dünyanın en iyi restoranı olan Noma, bu kentte yer almaktadır ve ücretleri yüksek olsa da, oldukça tadılası bir yerdir.

Yazmak ve gezmek güzeldir.