Market Alışverişlerinizi Evde Kim Yapar

Market Alışverişlerinizi Evde Kim Yapar

 

Evimizde ki eksikler hiçbir zaman bitmez. Hatta sürekli yenisi eklenir. Yeni ihtiyaçlar, yeni gerek duyulan ürünler bu alışveriş döngüsünü hızlandırır. Peki, market alışverişlerinizi evde kim yapar? Genelde anne sipariş verir, baba işten dönerken alır. Toplu alışverişlerde ise birlikte yapılır. Parça parça alışveriş yapmaktansa, toplu alışveriş en iyisidir. Unutulan ya da önemsenmeyen ürünlerin en aza indiği alışveriştir toplu alışveriş. Belki erkek sonra alırım diye erteleyebilir ama eşiyle birlikte gittiğinde bu pekte mümkün görünmüyor.

 

Eksikleri tam ve doğru şekilde belirleyip, birlikte yapılan alışverişler daha doğru ve daha sağlıklı. Alışverişi yapan kişi sabit olmamalıdır. Mecbur olmadıkça tek alışveriş yapmayın. Çünkü inanın unuttuğunuz bir şeyler mutlaka olacaktır ve diğer gün yeniden kendinizi markette bulabilirsiniz. Giyim veya herhangi bir alışverişlerden ziyade market alışverişini eşimizle yapmak daha mantıklıdır. Bize hem maddi hem de zaman olarak kayıplara yol açabilir çünkü tek başına alışveriş yapmak.

 

  1. Nasıl Alışveriş Yapmalıyız?

 

            Eksiksiz ve gereksiz para harcamalarından kaçınmak için bilinçli alışveriş yapmak gerekir. Evden sipariş verilen ama sizin yanlış aldığınız ürün olmuştur. İşte bu gibir durumları yaşamamak için, evdeki eksikleri en iyi bilen bir aile bireyiyle alışveriş yapmak gerekir. Toplu yapılan alışverişlerde, parça parça yapılanlara göre daha avantajlı. Uzun bir süre markette işiniz kalmayabilir tabir ki acil bir şey çıkmadıkça.

 

Zamanı ve bütçeyi en iyi şekilde kullanıp, ihtiyaçlarımızı, eksiklerimizi hatasız giderebiliriz. Mantıklı olan ve yapmamız gerekende budur aslında. Bizim ufak gördüğümüz, önemsemediğimiz her durum bize daha fazla ve büyük bir sorun olarak yansıyabilir. Market alışverişi birlikte ve eksiksiz yapılmalı, gereksiz harcamalardan kaçınmalıyız.

 

Zaten evin eksiklerinden başka şeylere sıra gelmeyebilir. Kimine göre tek alışveriş yapmak doğru olabilir ama doğru olan budur. Yanlış anlaşılmaların veya yanlış alışverişin önlenmesi için gereken bu tip alışveriş yapmaktır. Her zaman bilinçli ve düşünerek hareket etmek en doğrusudur.