Londra Şehir Rehberi

Londra

Birleşik Krallık ya da diğer ismi ile İngiltere’nin başkenti olan Londra bünyesinde barındırdığı birçok kültürden insan ile çok çeşitlilik göstermektedir. Dünyanın merkezi şehirlerinden biri olan Londra, Birleşik Krallığın adasında yer almaktadır.

Köklü bir tarihe sahip olan Birleşik Krallığın izlerini taşıyan kent olan Londra birçok  önemli olaylara ev sahipliği yapmıştır. Özellikle iş ve finans merkezi  olan Londra dünyada en fazla farklı ırktan insanın bulunduğu kenttir.

Yoğun bir nüfusu bulunan Londra’nın özellikle sanayi kenti olması dolayısı ile yine en fazla göç alan kentlerden biridir. Dünyada en fazla hava yolu trafiğine sahip olan kentte günümüz itibari ile beş hava limanı bulunmaktadır.

Dünyanın her bölgesine  bulunan uçuşları  bulunan Londra dünyanın en yoğun havalimanı olan Heathrow’ a sahiptir.

Londra’yı Tanımak İçin Adımlar

Londra kuşkusuz dünyanın en önemli kentlerinden biridir. Londra’nın tarihi eserleri, yemekleri, doğal güzellikleri ve daha birçok özelliği ile Londra özel bir şehirdir.

Londra’yı tanımak için ilk etapta izlenecek yol tabiki tarihi ve turistlik mekanları olacaktır. Londra’da İngilizlerin  tarihi geçmişine dair birçok iz bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Londra Kalesi,
  • London Eye,
  • Tower Bradge,
  • Buckingham Sarayı,
  • Westminser Abay,
  • Britanya Müzesi,
  • Beg Ben,
  • Aziz Paul Katedrali,

Şeklinde sıralayabilir. Bunun yanı sıra Londra seyahatinde gerçekleştireleceğiniz birçok doğal park bulunmakta ve bu parklar ülke insanının tamamı tarafından bilinmektedir.

Londra Seyahati Hakkında

Herhangi bir nedenle Londra seyahati gerçekleştirecek olduğunuzda ilk yapmanız gereken işlem İngiltere vizesi için konsolosluğa başvurmak olacaktır. Zira İngiltere vize şartı bulundurmaktadır.

Seyahat konusunda işlemlerinizi tamamladığınız taktirde Londra’ya uçakla yaklaşık 3 saat 30 dk içerisinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Araç ile karayolu tercih ederek Londra’ya ulaşmanız mümkündür ancak 35 saati yolculuğu gözden çıkarmanız gerekecektir.