Bodrumda Tatile Nerelere Gidilmeli?

Beyaz evlerin, begonvil sarmaşıkların her yeri sardığı, denizin doğa ile birleştiği tatil beldesi Bodrum’a tatile mi gitmek istiyorsunuz? Peki, Bodrumda tatile nerelere gidilmeli? Hangi plaj daha güzeldir? Hangi gece kulübü daha eğlenceli olur? Hangi restoranda lezzetli yemek yenilir? Tüm bu soruların cevabı için hazır mısınız?

 

 Limon Cafe

Son zamanların ünlü mekanı Limon Cafe sıcak ortamı ile sizi mutlu edecek. Cafe günün her saatinde çok güzel ama o gün batımı anı aklınızdan hiç çıkmayacak.

 

 Bodrum Çarşı

Bodruma gelmişken çarşısında gezmeden olmaz. Gezerken de Bodrum’un meşhur el yapımı sandaletlerinden ve rengarenk boncuklu takılarından almadan olmaz. Alırken karar vermekte zorlanacaksınız!

 

 Bodrum Kalesi

Gittiğiniz yer yerde tarihi yerleri ve kaleleri geziyorsanız pazartesi günleri hariç diğer günler açık olan St. Jean şövalyeleri tarafından inşa edilen Bodrum Kalesi’ni gezebilirsiniz.

 

 Zeki Müren Sanat Müzesi

Gelmiş geçmiş en iyi Türk sanat müziği sanatçısı olan Zeki Müren’in son yıllarda yaşadığı evi, Bodrum’da müze haline getirildi. Zeki Müren’i daha iyi tanımak isterseniz müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

 Marina Yacht Club

Bodrum’un gözde mekanlarından Marina Yacht Club’da üç farklı restoran arasından seçtiğiniz mekanda yemeğinizi yedikten sonra gecenin ilerleyen saatlerinde müziğin ritmi ile eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

 

 Bitez Pilajı

Plajda aradığınız huzur sadece deniz sesi ise Bitez plajı doğru tercih olacaktır. Bodrum merkezine 8 km uzaklıkta bir plaj olduğu için; eğer özel aracınız yoksa merkezden kalkan dolmuşlara binebilirsiniz.

 Mimoza

Bodrum’da Gümüşlük denildiği zaman akıllara gelen tek mekan elbette Mimoza’dır. Denize sıfır masaların keyfi, yemeklerin sunumu ve en önemlisi lezzeti sizi mekanın müptelası yapabilir. Unutmayın Mimoza’ya rezervasyonsuz giderseniz yer bulma şansınız olmayabilir.

 

 Bodrum Antik Tiyatro

 

Bodrum Antik Tiyatro yaz aylarında ünlü isimlerin konser verdiği bir yerdir. Orada hem tarihi güzelliğe hem de müziğin keyfine varacaksınız. Bodrum’a gitmeden önce etkinlik takvimini incelerseniz, bulunduğunuz tarihler arasında sahne alan isimlerin performanslarını izleyebilirsiniz.

Bu yazımızın devamı gelecektir..