Kuşadası Gezi Rehberi

Kuşadası Gezi Rehberi

Aydın’a bağlı tatil mekânlarından olan Kuşadası, Türkiye’nin en fazla gelişmiş ve gözde turizm yeri haline gelmiştir. Kuşadası gezi rehberi sizlere bu yerin sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikler tanıtma imkânını sunmaktadır.

 

Kuşadası’nın Görülmeye Değer Mekânları

 

Bu bölgenin eşsiz tatil beldesinde kesinlikle gezmenizi önerdiğimiz yerlerin başında Kuşadası Milli Parkı gelmektedir. Merkeze 28 km uzaklıkta bulunan milli park muhteşem bir doğaya sahiptir. Mavinin ve yeşilin her tonunu gözlemleyebileceğiniz bu doğa harikası Kuşadası’nın görülmeye değermekânlarındandır. Kuşadası’nın simgesi olan Güvercin Ada Kalesi gezebileceğiniz yerler arasındadır. Yüzlerce yıl önce denizden gelen saldırılardan korunmak amacıyla yapılan kale bugünise bu tatil mekânınınen önemli turistik mekânlarından olmuştur. Kale, Limanı’nın batısında yer almaktadır. Bir diğer tarihi yapı ise Dilek Tepesi’nin eteğinde bulunan ve on iki ton kenti birliğinin toplanma yeri olarak bilinen Panionion’un sur duvarları ve meclis binasının kalıntıları kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir. Aydın Kuşadası’nda kesinlikle gezmenizi tavsiye ettiğimiz bir diğer doğa harikası ise Zeus Mağarası‘dır. Dilek Yarımadası‘nın girişinde bulunan mağaranın buz ve berrak gibi suyunda yüzmeniz gerekir doğrusu. Özellikle akşam saatlerinde ışıl ışıl, çok hareketli insanların çok fazla yoğunlaştığı bir bölgeye sahiptir. Sırtınızı denize verip iç kısımlara yürüdüğünüzde, cıvıl cıvıl bir çarşıya girmiş olursunuz. Kuşadası bugün turistlerin rahatça gezebileceği bir mekân olup tarihi dokusuyla tatili birlikte sunmaktadır.

 

Kuşadası Hediyelik Eşya

Kuşadası’nda yabancı turistler için en farklı alışveriş olanaklarından birisi ise halılardır. Türkiye’nin tüm önemli bölgelerinden toplanmakta olan halılar burada turistlere pazarlanmaktadır. Özellikle satın aldıkları halılar kargo ile adreslerine gönderilmektedir. Kısacası yanlarında taşıma sıkıntısı bu şekilde ortadan kaldırılmış olmaktadır. Bunların dışında Kuşadası hediyelik eşya bakımından kendine özgü alınabilecek özel bir şey bulunmamaktadır. Sadece tişört, mayo, kot, body, abiye, deri ürünler ve gece kıyafetleri satmakta olan yüzlerce tekstil mağazası bulursunuz.Bunların yanı sıra altın, gümüş satan kuyum mağazaları, pırlanta, küpe, toka,bileklik, kolye vb. gibi pek çok aksesuarı satan bijuteri mağazaları bulmanız mümkündür.